Життя після аборту: яке воно

Сучасні жінки та молоді дівчата зважуються на аборт з різних причин. Одні через молодість та недосвідченість, інші йдуть на це усвідомлено, а треті просто не бачать іншого виходу.

І коли вже все позаду, то багато хто розгублено питає: яке життя після аборту.

В даному випадку це питання необхідно розглядати з двох боків: фізичне здоров’я жінки та її психологічній стан.

Чим чреватий аборт для фізичного здоров’я?

Переважно, позбавлення від ще ненародженої дитини перериванням вагітності тягне за собою ті чи інші ускладнення. Це і нерегулярний менструальний цикл протягом деякого часу, і проблеми з нервовою, ендокринною та імунною системами. Одразу після маніпуляції у жінки можуть спостерігатися болі внизу живота, періодична кровотеча, підвищення температури тіла. Одні ускладнення виникають одразу після аборту, а інші можуть з’явитися, навіть і через півроку.

Є жінки, для яких аборти взагалі категорично протипоказані через показники здоров’я. Це ті, хто має захворювання крові, статевих органів, перенесли операції на яєчниках або матці, а також до групи ризику входять дівчата, що завагітніли вперше.

Як бачимо, крім найстрашнішого приговору – безпліддя, аборт може нести за собою досить багато інших неприємностей зі здоров’ям.

Психологічний стан

Окрім того, проблеми можуть виникнути і психологічного характеру. Психологи прирівнюють відчуття після аборту з втратою близької людини або розлученням. Аборт – це невидима смерть, а від того вона ще страшніша. Отже, якщо все ж таки аборт у житті жінки мав місце, то треба якось пережити цей страшний період, а саме:

  • не замикатися в собі, а проводити більше часу з друзями, не забороняти собі плакати, тому для відновлення нормального психологічного стану необхідно дати змогу війти своєму горю;
  • наманися пробачити собі а зробити висновки з ситуації, що склалася;
  • звернутися до професійного психолога;
  • поставити собі цілі, яких намагатися досягти якомога швидше.

Як бачимо, життя після аборту існує. Та чи буде воно таке ж безтурботне та радісне - це вже під великим питанням, тому слід намагатися зробити все можливе, що уникнути цієї страшної участі.

Контакти

Телефон
(095) 130 99 22
(067) 130 99 22
(063) 130 99 22

Адреса
м. Чернівці
просп. Незалежності, 114-А

e-mail
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відгуки

Я Вам дуже вдячна!
Ви мені допомогли зберегти мою дитину!

Іванова Іванна
Бухгалтер.